Inga Pizāne – Tu neesi sniegs

28942773
Foto no goodreads.com

“Tu neesi sniegs” ir dzejnieces Ingas Pizānes-Dilbas debijas krājums.  Dzeju lasu ļoti reti, drīzāk – nelasu nemaz, ja neskaita to, kas vajadzīgs skolai un literatūras stundām. Dzejoļi mani nekad nav aizrāvuši. Lai arī cik vilinoši tie ir šajā dzejas krājumā, šaubos, vai turpmāk mana roka tomēr sniegsies pēc dzejoļu krājumiem grāmatnīcās vai bibliotēkās. Pieņemu, ka vēl neesmu uzgājusi tos īstos dzejoļus savai gaumei. Varbūt ar šo dzejas krājumu jutu nelielu pienākumu tos izlasīt un novērtēt, taču to nedarīju piespiedu kārtā. Sagaidīju to brīdi, kad labprāt izlasītu, piesēdos un izgāju cauri visam. Turklāt, nevar nepieminēt burvīgo vāka noformējumu, ar kuru pacentusies ir māksliniece Ieva Ekmane.

Tagad nedaudz par dzejoļiem no šī krājuma. Man patika un es nenožēloju, ka lasīju tos. Ja ne katrs, tad gandrīz katrs otrais lika nedaudz aizdomāties par to, kas īsti slēpjas zem šī dzejoļa. Ja ņem vērā, ka tie ir dzejoļi un sižeta kā kādā romānā tur nevajadzētu būt, tomēr spēju saskatīt šeit mīlasstāstu gada garumā, kas skaisti un patiesi vijās cauri pavasarim, tad nāca vasara, pienāca arī rudens, un visbeidzot ziema līdz atkal atgriezās pavasaris, jo „ziema ir aizgājusi” – ar šādiem vārdiem beidzas pēdējais dzejolis šajā krājumā.

“No nepazīstu
uz pazīstu labāk par sevi
mēs ceļojām tālu un ilgi.”

Šajās dzejas rindās nebija mīlestība tikai kā tāda patīkama sajūta, kuru visi vēlas pieredzēt. Te bija aprakstītas arī sāpēs, kas rodas tās dēļ. Arī tas varētu ļaut daudziem sasaistīties ar šiem dzejoļiem.

“Mēs pilnīgi visu gribam
paņemt līdzi,
kaut viss,
kas mūs padara laimīgus,
ir tepat.”

Noteikti, noteikti un vēlreiz noteikti iesaku šo krājumu izlasīt tiem, kas ar dzeju nav uz „Tu”.. Manas domas ir mainījušās uz to pozitīvo virzienu, bet varbūt vajag atrast vēl ko līdzīgu, īstu un nesamākslotu, kas mani aizrautu.

“Raudu,
tātad dzīvoju.”

Šo dzejas krājumu vērtēju ar 8,5/10  šeit un 4 zvaigznēm portālā goodreads, ar kura izlozes palīdzību arī ieguvu šo grāmatu savā īpašumā.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s